Tipud nimetavad uut Tartu Rulluisumaratoni rada “huvitavaks”

Tartu Rulluisumaratoni uue rajaga seoses on olnud kuulda nurinat, küll heidetakse ette halba reljeefi ja tekkida võivaid probleeme võistlejate logistikaga. Allpool tippude ja harrastajate arvamused seoses uue rajaga:

Raimond Tamm, Tartu abilinnapea, osalenud kõikidel SEB Tartu Rulluisumaratonidel
Arvan, et tegemist on väga positiivse muudatusega. Uus rada on kindlasti palju vaheldusrikkam ja põnevam kui eelnevatel aastatel läbitu. Kuna minu lapsepõlv ja kooliaastad möödusid Jõgeval ja selle lähiümbruses, siis tekib mul sõidu käigus ka hea võimalus võimalus nostalgitsemiseks.

Reili Põvvat, Tartu Inline Team liige, harrastaja
Eks selle üle on tutvusringkonnas arutletud küll. Kindlasti on selle aasta start põnev, et kuidas kõik kujuneb. Esiteks on maraton pikem kui tavaliselt ja saab ühest linnast teise sõita. Eeliseks sellel rajal on aga see, et kiiremad sõitjad ei püüa ringiga spordipäevanautlejaid kinni ja nii ei teki ohtlike olukordi kui on vaja aeglasemast grupist mööduda, mis eelmise aasta rajal võis sagedasti ette tulla. Ootusärevus püsib ja iga uus asi on proovimist väärt!

Lauri Koort, osalenud kõikidel SEB Tartu Rulluisumaratonidel, parim koht 8.,  Albe Team/Bont liige (2011 meeskondade arvestuse II koht)
Uus Tartu Rulluisumaratoni rada on väga reljeefne ning muudab trassi põnevaks ja väljakutsuvaks. Väljakutsuvaks just füüsiliselt, sest distants on pikem ning kindlasti on erinev ka võistlustaktika.

Enel Kõrva, 3x naistearvestuse võitja
Usun, et Jõgeva – Tartu marsruut saab põnev olema sõitjatele, küll aga mitte niivõrd kaasaelajatele.

Danila Ruusu, Rullibaasi meeskond (2011. aastal I koht meeskondade arvestuses), 1. RUM võitja
Kindlasti on uus rada palju huvitavam ja pakub suuremat väljakutset. Rohkem on ka ruumi meeskonna taktikal. Mulle meeldivad rajad, mis on nn point to point race (puntist A punkti B).

Kert Keskpaik, Albe Team/Bont (2011. aastal II koht meeskondade arvestuses), 2010. aasta võitja
Ma pole veel uut rada vaatamas käinud, kuid autoga olen sellel teel sõitnud ja tean, et seal on paar huvitavat tõusu ja laskumist. Usun, et võistlus tuleb kindlasti põnevam, kuna uus trass pakub vaheldust ja on ühel lõigul, mis on positiivne.

Raja headus, mille poole korraldajad muudatusega tegelikult jõuda tahavad selgub alles peale rulluisumaratoni. Selleks ajaks saavad ka tipud oma arvamusi uuest rajast lihvida ja kujundada.

1 thoughts on “Tipud nimetavad uut Tartu Rulluisumaratoni rada “huvitavaks”

Jäta vastus

Your email address will not be published. Required fields are marked *