Rulluisutaja meelespea, 1. osa

Tehnikat täiustada võib lõpmatuseni. Samas eksisteerivad reeglid, mida tuleb teada igal rulluisutajal, sõltumata kogemusest ning uisutamisstiilist.

Kunagi ei tohi uisutada loikudes ega liivas. Seda lõbu võivad endale lubada vaid uisutajad, kellel on spetsiaalsed, mitte tänavate jaoks ette nähtud uisud. Teised mudelid ei pea sellistele katsumustele lihtsalt vastu. Kui loiku vältida pole võimalik, tuleb sellest tavalisel sammul läbi astuda, et rattad pöörlema ei hakkaks.

Vältida tuleb sõitu märjal asfaldil. Rataste haakumine teega on sel juhul väga nõrk, jalad libisevad ning võib kergesti kukkuda. Liigutuste amplituud peab olema väiksem.

Kontrollige kiirust. Headel rulluiskudel võib kiiruseks saavutada kuni 50 km tunnis, kuid sel puhul on kiiresti pidurdada ning suvalist manöövrit sooritada peaaegu võimatu. Kiire sõidu harrastajatel tuleb valida hea asfaldiga teed, millel pole ettenägematuid takistusi.

Ärge põlake ettenähtud varustust. Randme-, küünarnuki- ja põlvekaitsmed ei sega uisutamist, kuid päästavad teid traumade eest. Pole vaja ennast üle hinnata ega loota hea õnne peale – asfaldiga nalja pole.

Pidage meeles – põlved peavad olema alati veidi kõverdatud. Mitte kunagi ei tohi uisutada sirgete jalgadega – see võib põhjustada traumasid. Kui kujutleda, et keha on auto, siis jalad on amortisaatorid, mis peavad pehmendama kõiki teel ettetulevaid konarusi.

Soovitav on rulluisud maksimumini kinnitada, et need oleksid tugevasti jalas, kuid ei pigistaks. Ideaalis peaks rulluisk olema otsekui jala pikendus – see võimaldab kontrollida tasakaalu ning sooritada manöövreid. Kinnitusi võib lõdvemaks lasta vaid juhul, kui on kavatsus sõita rahulikus tempos mööda tasast takistusteta teed. Kindlasti ärge unustage, et teedel sõidavad mitte ainult rulluisutajad, seal käivad ka inimesed ning sõidavad isegi autod. Autode paremate pidurite peale lootma jäämine, võib õnnetult lõppeda.

Allikas: Rulluisutamisest – Sirje

1 thoughts on “Rulluisutaja meelespea, 1. osa

  1. “Kunagi ei tohi uisutada loikudes ega liivas” 🙂 See vana lugu oli omal ajal muidugi huvitav, kuid siiki pea sama naiivne, kui loo autori tollased püüdlused kommunistliku ilmavaate levitamisel.
    Pilt on pärit teisest ooperist, taustaks Ocean Front Walk rulluisutee Los Angelese külje all. Foto autorit võib olla raske leida, sest pilt on veebis väga levinud.

Jäta vastus

Your email address will not be published. Required fields are marked *