Persoon: Lauri Koort

Foto autor Rivo Sarapik

Alustame väikest persoonilugude sarja. Esimese loo persooniks Eesti kiirrulluisutamise tippu kuuluv Lauri Koort. Albe Team/Bont meeskonnas sõitev Lauri on tiirelnud tippude seltskonnas juba vähemalt pooltosinat hooaega. Esitasime talle mõned küsimused millega soovisime teada saada, kuidas kõik on alguse saanud ja kuhu edasi on liikuda.

Sünniaeg ja koht
Olen sündinud 1981 aastal, passi on märgitud 5. aprill, kuigi ema räägib, et pea oli neljandas ja jalad tulid viiendal. Kohaks on Otepää.

Tähtsamad saavutused
Tähtsamad saavutused on veel saavutamata, aga mille üle ma tänases päevas loeksin tähtsmatakes saavutusteks EMV kuldmedalit Meeskondlikes suusahüpetes 2000 aastal. Kõik Tartu Rulluisumaratoni poodiumikohad on saavutused.

Millal alustasid rulluisutamisega? Kuidas jõudsid rulluisutamise juurde?
Rulluisutamisega alustasin kusagil 2004 aastal, kõrgetel Rossingoli saabastel, mille olin laenanud sõbralt, kes kutsus mind endaga kaasa Rõngu maanteele sõitma, edasine oli lihtsalt asjade loomulik kulg.

Sinu parim võistlus
Minu kõige emotsionaalsem ja meeldejäävam võistlus oli 2009 Tartu Rulluisumaraton, kus 36 km jooksul oskasin ennast pikali visata, 5 km hiljem suutsin veel mingi kleepeka endale rataste alla leida, mis oleks samuti võinud kurvalt lõppeda. Aga nende ebaõnnestumiste taustal aitas adrenaliin niivõrd, et tulemus oli väga korralik ja rahulolu pakkuv.

Kehtib ütlus, et alati saab paremini, mida tunned, et saaksid enda esitluste kvaliteedi tõstmiseks veel teha?
Alati saabki paremini, kuid on ka ütlus “mida rohkem sa vaeva näed, seda raskem on alla anda!” Seega kvaliteedi parandamiseks tuleb lihtsalt rohkem vaeva näha!

Paari järgmise aasta plaanid/eesmärgid seonduvalt rulluisutamisega?
Ütlesin endale kunagi, et enne ma rulluisutamist ei lõpeta kui olen saavutanud sellise taseme, et suudan 42 km läbida 1 tunniga, see on veel saavutamata!

Tegelesid mingit aega kõvasti suusahüppamisega, miks lõpetasid?
Suusahüppamisega tegelesin 15 aastat, ühel hetkel oli lootust, et minust võib saada lausa maailmameister või olümpia kanditaat. Paraku on suusahüppamine ala, kus alati tahtest ja töövõimest ei piisa niisiis mulle tundus, et ma lihtsalt ei ole piisavalt andekas ja mulle meeldib süüa 🙂

Jäta vastus

Your email address will not be published. Required fields are marked *